Czy rejestracja spółki akcyjnej w Polsce jest trudna? O czym trzeba pamiętać?

Sama rejestracja spółki akcyjnej w Polsce nie jest tak trudna, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy, że posiadasz statut spółki akcyjnej, który zostanie sporządzony przez założycieli, zgodę wszystkich osób na założenie spółki. Warto też wiedzieć, że rejestracja spółki akcyjnej nie będzie możliwa bez ustanowienia organów wymaganych przez umowę spółki oraz pokrycie kapitału akcyjnego, który jest wymagany przez ustawę. Chcesz dowiedzieć się, jak zarejestrować spółkę akcyjną? To proste!

Formalności dopełnisz przez system rządowy S24 lub przed notariuszem. Warto dodać, że rejestracja spółki akcyjnej przez internet wymaga elektronicznego podpisania dokumentów przez wszystkich członków zarządu i ewentualnej rady, o ile została powołana. Koszt złożenia wniosku online to wydatek 250 złotych.

Obsługa korporacyjna spółek – czy warto zatrudnić zewnętrzną firmę?

Zdecydowanie warto zatrudnić zewnętrzną firmę konsultingową, której profilem działalności jest obsługa korporacyjna spółek. Dzięki temu można zapanować nad księgowością firmy oraz kwestiami podatkowymi. Współpraca z firmą o globalnych zasięgach w zakresie konsultingu nie tylko ułatwia prowadzenie własnego przedsiębiorstwa. W tym przypadku możesz też liczyć na pomoc w rejestracji nowej spółki. Podsumowując – obsługa korporacyjna spółek, realizowana przez zewnętrzną firmę to naprawdę dobry pomysł, jeśli chcesz zapanować nad najważniejszymi komórkami przedsiębiorstwa i mieć pewność, że rozliczenia podatkowe są przeprowadzane zgodnie z przepisami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *