Co to jest hydrografika i do czego ją się stosuje?

Każdy posiadacz samochodu nie raz miał do czynienia z hydrografiką. Jednak niebanalne wzory to coś więcej niż tylko rysunki na różnych elementach samochodu. Ponieważ obrazują indywidualne predyspozycje osoby, które postanowiła posiadać taką grafikę.

Hydrografika jest popularną metodą wydruku na różnych powierzchniach. Stosując metodę transferu wodnego, możemy uzyskać wzór przypominający ogień lub drewno na dowolnej powierzchni. Taka grafika jest zazwyczaj namalowanym obrazem lub wykonaną z folii naklejką, która jest zabezpieczona przed ścieraniem i pękaniem.

Sama metoda hydrografiki pozwala zmienić nie do poznania różne elementy, zaczynając od wnętrza samochodu aż po laptopy, kaski dla motocyklistów i ramki na tablice rejestracyjne. Niektóre wzory mogą wyglądać kiczowato na felgach, lecz do wnętrza samochodu czemu nie. Inni z kolei uwielbiają, jak mają cały samochód pokryty hydrografiką przypominającą skórę węża.

Wbrew pozorom jest to uniwersalny sposób, żeby odmienić wnętrze samochodu. Oczywiście w granicach rozsądku bez malowania elementów, które by przypominały marmur lub złote zdobienia. Szczególnie że ciężko później sprzedać takie auto, którego musimy się wstydzić. Dlatego warto poważnie się zastanowić, zanim podejmiemy ostateczną decyzję odnośnie wzoru.

W zależności od tego czy lubimy połysk, możemy wybrać hydrografikę z połyskiem lub matową. Porowata w dotyku powierzchnia jest zazwyczaj charakterystyczna dla grafik przypominających matowe materiały i wzory. Inne z kolei będą pasować do połyskując elementów, które będą przykuwać uwagę przechodniów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *