Co psuje wizerunek miasta?

Według ostatnio przeprowadzanych badań sondażowych na wizerunek miasta wpływają nie tylko atrakcje dla jego mieszkańców i odwiedzających turystów. Większość badanych jasno stwierdza, że przyjaźniej patrzą na daną metropolię jeśli ta jest zadbana i czysta.

Okazuje się, że klimat miasta zaburzają najczęściej śmietniki. Nie bardzo lubiane są również wielkoformatowe reklamy. Kolejnym czynnikiem, który burzy ład miasta są niezadbane tereny zielone, osoby bezdomne, żebrzące oraz wszechobecne gołębie.

Ciekawostką jest fakt, iż to właśnie gołębie są wręcz symbolem niektórych miast – pełno ich na rynku w Krakowie, we Wrocławiu i Warszawie a ludzie chętnie je dokarmiają i fotografują się w ich stadach. Z drugiej zaś strony są prawdziwą zmorą mieszkańców – pewnie dlatego na parapetach czy balustradach balkonów widać nierzadko Birdsystem, który zapobiega przesiadywania ptactwa na elementach elewacji budynków.

Niestety, gołębie nie tylko przenoszą groźne dla ludzi choroby, ale są również powodem wielu zanieczyszczeń. Ich odchody są widoczne na wyremontowanych kamienicach, pomnikach i obiektach zabytkowych a to rzeczywiście może budzić niesmak. Na szczęście sposoby na gołębie są coraz częściej wykorzystywane a mieszkańców miast i turystów prosi się o niedokarmianie tego gatunku ptactwa.

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *