Wykorzystanie filtrów dyskowych i bębnowych do oczyszczania wód i ścieków

Wiele przedsiębiorstw przekonało się o tym,  jak ważny jest dobór właściwych urządzeń i technologii w procesie uzdatniania wody oraz oczyszczania ścieków. Żeby bowiem spełnić restrykcyjne kryteria stawiane przez obowiązujące przepisy, nie można koncentrować się wyłącznie na niskich nakładach finansowych. Jedynie nowoczesne, dobrze dobrane systemy są w stanie zagwarantować pełną skuteczność. Dobrym na to przykładem są filtry dyskowe i bębnowe, które na rynku występują w wielu wersjach. Na które z nich warto postawić?

Filtr bębnowy – zastosowanie

Wykorzystywany jest on między innymi po to, aby zapobiegać fragmentacji cząstek. Nowoczesne modele mechaniczne wyróżniają się działaniem samoczyszczącym. Jak sama nazwa wskazuje, jego budowa składa się z bębna, który porusza się podczas filtrowania cieczy. Najważniejszą funkcję spełniają jego ścianki, zbudowane z paneli filtracyjnych. Dzięki niej, cząstki stałe zostają odseparowane od cieczy, a następnie są spłukiwane na tacę zbierającą, z której podlegają usunięciu z systemu.

Warto nadmienić, że filtry bębnowe doskonale sprawdzają się  w systemach recyrkulacyjnych wody, a także na dopływie w ramach etapu podczyszczania lub na odpływie jako etap  doczyszczania. Często stanowią uzupełnienie wielu innych, bardziej rozbudowanych systemów.

Filtr dyskowy – zastosowanie

Tego typu filtry w sposób niezwykle skuteczny usuwają zawiesiny i zanieczyszczenia mechaniczne. Co ważne, bez konieczności używania dodatkowych środków chemicznych.

Zaawansowana budowa filtrów dyskowych sprawia, że pozwalają one spełnić nawet najsurowsze wymogi i kryteria. Uzdatnianie wody, jak również oczyszczanie ścieków przemysłowych dzięki tym urządzeniom może przebiegać w sposób sprawny, bezpieczny, a także zgodny z wymaganiami stawianymi przez obowiązujące przepisy.

Bez względu na to, z jakich rozwiązań chcemy skorzystać, zawsze warto zgłosić się o pomoc do wyspecjalizowanych podmiotów, które zajmują się ich dostarczaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *