Gdzie najczęściej mieszkają studenci?

W Polsce studiuje prawie 1,5 miliona osób. Blisko 70 tysięcy z nich stanowią cudzoziemcy. Dzisiaj zajmiemy się szczegółowo tematem miejsca ich życia. Jaki standard codziennego funkcjonowania prowadzą, gdzie mieszkają, na co ich stać? Sprawdź, jak dają sobie radę studenci, którzy wybrali polskie uczelnie, by to właśnie w nich móc zdobyć najlepsze wykształcenie.

Mieszkania studentów

Czy wiesz, że polscy studenci nadal mieszkają najczęściej z rodzicami? Dotyczy to oczywiście tych, którym pozwala na to lokalizacja miejsca rodzinnej nieruchomości, patrząc na odległość do gmachu uczelni.

Ci, którzy muszą się przeprowadzić, by w ogóle móc studiować, mają do wyboru kilka opcji. Część studentów mieszka w akademikach, chociaż patrząc na ogólną liczbę podejmujących naukę na uczelniach wyższych, nie jest ich dużo. Akademiki nie są w stanie spełnić oczekiwań wszystkich studentów. Jest ich po pierwsze zbyt mało, po drugie nie zawsze cieszą się pozytywną opinią ze względu na niskie standardy.

Ogromna część tych, którzy kształcą się na uczelniach wyższych, wybiera pokoje dla studentów. Warszawa jest przykładem doskonałej metropolii, w której ofert tego typu lokum jest wystarczająco dużo. To mieszkania składające się z kilku pomieszczeń, a w każdej sypialni znajduje się miejsce dla jednego bądź kilku studentów. Najczęściej do dyspozycji mają oni wspólną kuchnię oraz łazienkę. Takie rozwiązanie jest nieco droższe niż akademik, ale znacznie tańsze niż samodzielne mieszkanie.

Niewielu studentów stać na własne mieszkanie. Większość z nich nie posiada oszczędności, dzięki którym można byłoby nabyć nieruchomość, a nie zdołali jeszcze wygenerować dostatecznej zdolności kredytowej. Zresztą, kredyt na mieszkanie w przypadku studentów to niezbyt trafiony pomysł. To grupa, która dopiero startuje na zawodowym rynku pracy, nie osiąga więc wystarczających zarobków.

Pokój dla studenta w Warszawie – oferty wynajmu

Co należy brać pod uwagę, wynajmując lokum? Studenci najchętniej patrzą na oferty, jakie ma dla nich Warszawa. Pokój dla studenta będzie w tym mieście najdroższy, ale za to miasto oferuje najwyższy standard życia, a najlepsze uczelnie, rozrywka, kultura i sztuka są dosłownie na wyciągnięcie dłoni. Nic dziwnego, że do stolicy przyjeżdża coraz więcej cudzoziemców, którzy właśnie u nas planują studiować, a potem pracować. Ci najczęściej wynajmują pokój albo mieszkanie, ale już po kilku latach pracy zarobkowej, decydują się nabyć własną nieruchomość.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *